• امروز : دوشنبه - ۱۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - رجب - 1444
  • برابر با : Monday - 6 February - 2023
4

اخبار پلیسی چهار شنبه ۲۵ فروردین ماه

  • کد خبر : 5049
  • 25 فروردین 1400 - 22:19
اخبار پلیسی چهار شنبه ۲۵ فروردین ماه
مشروح اخبار پلیسی استان البرز در روز چهار شنبه 25 فروردین ماه را می توانید در این قسمت بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان البرز، تمدید طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی، پلمب کارگاه تولید قطعات تقلبی خودرو در فردیس، کشف لوازم پزشکی قاچاق در یک واحد ساختمانی در کرج، دستگیری سارقان احشام در ساوجبلاغ ، دستگیری سارقان مغازه در البرز و احتساب جرم برای دستکاری در ارقام و مخدوش کردن پلاک خودرو، از جمله اخبار پلیسی استان البرز در روز چهار شنبه ۲۵ فروردین ماه است که مشروح این اخبار را می خوانیم.

تمدید طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی

سرهنگ غلامعلی شرق، رئیس پلیس راهور استان البرز از تمدید طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت های رسوبی توقیفی به جز موتورسیکلت های دارای دستور قضائی در پارکینگ های استان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

وی افزود: مالکان و متصرفان قانونی موتورسیکلت های رسوبی توقیفی می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و با همراه داشتن مدارک مورد نیاز از جمله، سند مالکیت (برگ سبز) کارت موتورسیکلت، سند کارخانه سازنده و بیمه نامه شخص ثالث، موتورسیکلت خود را ترخیص کنند.

رئیس پلیس راهور استان البرز ادامه داد: در این طرح ویژه، موتورسیکلت هایی که فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند، می توانند با سپردن تعهدنامه مبنی بر عدم استفاده تا زمان اخذ بیمه نامه شخص ثالث، نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

سرهنگ شرق بیان کرد: بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح تا پایان سال ۹۹  بود، اما با توجه به اقدام مالکان و راکبان برای آزادسازی موتورسیکلت ها از توقفگاه ها و بهره مندی از شرایط در نظر گرفته شده، اجرای این طرح فعلا تا اطلاع بعدی تمدید شد. معیار هزینه نگهداشت وسایل نقلیه در پارکینگ مصوبه هیات وزیران در سال ۹۴ است.

رئیس پلیس راهور استان البرز، پیرامون جرایم تخلفات این موتورسیکلت ها خاطرنشان کرد: مالکان این وسایل فقط با پرداخت اصل خلافی اولیه می توانند نسبت به ترخیص وسیله خود اقدام کنند و در صورت عدم پرداخت پس از تقسیط یک ساله و ارائه مدارک لازم از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام کنند.

پلمب کارگاه تولید قطعات تقلبی خودرو در فردیس

سرهنگ سید مجید فیض جعفری، معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تولید قطعات تقلبی خودرو در یک کارگاه فاقد مجوز و توزیع آن در بین مشتریان، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان فردیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه محرز شد که افرادی در کارگاه مورد نظر ، به صورت غیر استاندارد اقدام به تولید قطعات خودرو می کردند که مأموران پس از هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز  توضیح داد: در بازرسی از محل مذکور، هفت هزار عدد قطعه غیراستاندار خودرو به ارزش ۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال و مهر یکی از شرکت های معتبر تولید قطعات خودرو که از آن بر روی بسته بندی کالاها استفاده می کردند کشف، کارگاه پلمب و مالک آن نیز دستگیر شد.

فیض جعفری ضمن توصیه به شهروندان در خصوص خرید لوازم یدکی خودرو از نمایندگی های مجاز، خاطرنشان کرد: پلیس با افرادی که اقدام به تولید و فروش کالای غیراستاندار می کنند به شدت برخورد می کند.

کشف لوازم پزشکی قاچاق در یک واحد ساختمانی در کرج

سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز خبر داد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی استان البرز، موفق به شناسایی یک واحد ساختمانی و دپوی لوازم پزشکی قاچاق در آن شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی مقام قضائی و اعزام به محل، ماموران موفق به کشف هشت هزار و ۹۹۰ شیشه عدسی عینک فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبت گمرکی قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال شدند. مالک این اموال قاچاق دستگیر شد.

دستگیری سارقان احشام در ساوجبلاغ

سرهنگ علی سلیمانی، فرمانده انتظامي شهرستان ساوجبلاغ بیان کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر سرقت تعدادی احشام در یکی از روستاهای تابعه شهرستان ساوجبلاغ، کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل سرقت اعزام و موفق به شناسایی دو نفر مظنون شدند.

وی ادامه داد: ماموران پس از تحت نظر قرار دادن مظنونین و اطمینان از این که آن دو نفر همان سارقان هستند وارد عمل شدند و در يک عمليات غافلگيرانه آن ها را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: متهمان در تحقیقات پلیسی به ۴۷ فقره سرقت گوسفند اعتراف کردند. احشام سرقتی به مالباختگان تحویل و سارقان پس از تشکيل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

دستگیری سارقان مغازه در البرز

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد از مغازه ها به شيوه تخريب و بریدن قفل از سوی سارقان در مناطق مختلف استان البرز بررسی موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در اين راستا اقدامات گسترده ای برای شناسايی سارقان انجام شد.

وی اظهار کرد: با انجام تحقیقات محلی و بررسی محل های وقوع سرقت، ماموران کلانتری، سه نفر را حین سرقت از یک سوپرمارکت در منطقه فاز ۴ مهرشهر دستگير کردند و از آن ها یک دستگاه خودرو ی پراید که سابقه سرقت در شهرستان فردیس را داشت، کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به پلیس آگاهی منتقل و اقرار کردند که خودرو را از يکی از دوستان خود امانت گرفته اند، اما در بررسی سوابق آن ها مشخص شد که از متهمان سابقه دار و دارای سوابق متعدد سرقت از مغازه و اماکن خصوصی هستند.

سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد: سارقان به جرم خود مبنی بر ۱۵ فقره سرقت مغازه در شهرهای کرج، فرديس و هشتگرد اعتراف کردند و تاکنون ۹ نفر از مال باختگان شناسايی شدند. تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی اموال مسروقه و سه دستگاه خودروی پرايد که در سرقت ها از آن ها استفاده می کردند، کشف شد. طبق برآورد کارشناسان ارزش اموال مسروقه حدود ۲۰ ميليارد ريال اعلام شده است و متهمان همراه با پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

دستکاری در ارقام و مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است

سرهنگ غلامعلی شرق، رئیس پلیس راهور استان اذعان کرد: به تازگی بعضی از رانندگان به جهت تخطی از مقررات راهنمایی و رانندگی و ارتکاب تخلف، اقدام به کندن پلاک وسیله نقلیه و یا مخدوش کردن آن می کنند به طوری که پلیس یا دوربین ها نتواند تخلفات آن ها را ثبت یا اعمال قانون کنند.

وی ادامه داد: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات، تغییر در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه، الصاق پلاک وسیله موتور دیگری به خودرو، نصب پلاک تقلبی یا استفاده از وسایل با اعلام به تغییر یا تعویض پلاک تقلبی جرم محسوب می شود و ۶ ماه حبس در انتظار متخلفین است.

رئیس پلیس راهور استان افزود: هرکس به نحوی از انحاء در شماره شاسی، موتور، پلاک وسیله نقلیه موتوری و یا پلاک های موتور و شاسی از طرف کارخانه سازنده حک یا نصب شده بدون تحصیل مجوز از راهنمایی و رانندگی تغییر دهد و آن را از صورت اصلی کارخانه خارج کند وسیله نقلیه وی توقیف و متخلفين به ۶ ماه تا يک سال حبس محکوم می‌شوند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://didebanealborz.ir/?p=5049

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.