• امروز : سه شنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 6 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Tuesday - 29 November - 2022
6

دشمن تلاش دارد که بازار ایران در دست ایران و ایرانی نباشد

  • کد خبر : 7949
  • 23 اردیبهشت 1401 - 19:30
دشمن تلاش دارد که بازار ایران در دست ایران و ایرانی نباشد
امام جمعه کرج گفت: امروز دشمنان تلاش می کنند که بازار ایران در دست ایران و ایرانی نباشد و برای وابسته کردن ملت جور دیگر، با تحریم و جنگ‌های شناختی وارد عرصه شده‌اند البته آن ها باید بدانند سیلی که از مردم بصیر ایران خواهند خورد محکم‌تر و مؤثرتر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان البرز، آیت‌الله سید مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بابیان اینکه یکی از بحث‌های داغ و مهم روز بحث اصلاح یا مردمی کردن یارانه‌هاست، گفت: می‌بینید در این فضا شیطان هم دست‌به‌کار شده و بازار دین فروشی را رونق داده است؛ عده‌ای هم بدون اینکه واقع‌بین باشند و یا به همه جهات موضوع اشراف داشته باشند، راه افراط و یا تفریط را طی می‌کنند و مطالبی می‌گویند که امنیت روانی جامعه را به هم می‌زنند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز خاطرنشان کرد: در این روزها تحلیل گرانِ کارشناس، مطالب خوبی را بیان می‌کنند و مستنداً و بر اساس آمار و ارقام نظر می‌دهند که قابل‌استفاده است و همه باید توجه کنند و بنده هم در این مسائل بااینکه نکاتی دارم وارد نمی‌شوم. نکته‌ای که نباید فراموش کرد، این است که قسمت زیادی از مشکلات، انباشت از سال‌های قبل، بی‌تدبیری و سوء مدیریت دولت‌های گذشته است، نه یک دولت، اول باید این‌ مشکلات باید اصلاح تا مسیر آینده هموار شود.

امام جمعه کرج در ادامه تأکید کرد: این خیلی مهم است و جای تقدیر و تشکر دارد که رئیس‌جمهور محترم، صادقانه بدون اینکه اظهار بی اطلاع کند و خود را به بی‌خبری بزند، مطالب موردنیاز را برای مردم بیان کرد، بالاخره مردم در سختی بسر می‌برند و باید به خاطر صبوری‌ها و همراهی‌هایی که دارند، قدردان آن ها بود. مردم ما به‌خوبی متوجه هستند که تلاش‌ها برای بهتر شدن اوضاع است و همان‌طور که قبلا هم عرض کردم، وقتی ناچار به جراحی‌شدیم باید مقداری درد و سختی و دوران نقاهت را تحمل‌کنیم تا این مرحله رد شود، قطعاً «ان مع العسر یسرا».

نقش دستگاه قضا در برخورد قاطعانه با متخلفین و اخلال گران، محوری است

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید با همراهی مردم به خوبی به وظایف خود عمل کنند یادآور شد: در این میان نقش دستگاه قضا در برخورد قاطعانه با متخلفین و اخلالگران محوری است، منظور ما هم اخلالگران اقتصادی و هم کسانی هستند که نظم اجتماع را بر هم می‌زنند؛ اینکه برخی به خیابان می ریزند و به اموال عمومی ضرر می زنند چه مشکلی را حل می‌کند؟ وقتی در حال حرکت به سمت اصلاح هستیم باید کمک کنیم تا این اصلاح صورت بگیرد.

وی افزود: آنچه مسلم است، راه نجات مشکلات اقتصادی کشور عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که اولاً باید موانع سر راه آن برداشته شود و مهم‌ترین قدم در برطرف کردن موانع و رشد اقتصاد، همین مردمی کردن یارانه‌هاست؛ تا آنجا که ما دقت و رصد می‌کنیم، این دولت به فکر سیاست‌بازی و کارهای نمایشی و پوپولیستی نیست و دغدغه رفع ساختاری مشکلات به‌خصوص مسائل اقتصادی را دارد که از همین سال اول برخلاف دولت‌های گذشته اقدام خود را شروع کرده در حالی که می‌توانست به روش گذشتگان عمل کند و خود را به دردسرهای این‌چنینی نیندازد.

امروز عده‌ای به‌جای پاسخ گوئی به تخریبی که به اقتصاد وارد کردند، مطالبه گر شده‌اند

امام‌جمعه کرج بیان کرد: معمولاً دیده‌اید که بنده اهل تعاریف آن‌چنانی نیستم اما چون دقیق رصد می‌کنم می‌بینم که مسیر فعالیت به این سمت است، پس ما هم باید صبوری و کمک کنیم؛ البته بیگانگان نمی‌خواهند مشکلات کشور حل شود و در رسانه‌ها با دروغ و دغل مطالب متناقض را نشر می‌دهند و دشمنی می‌کنند؛ یک عده‌ای هم که وضعیت امروز کشور دستپخت سیاست‌های غرب‌زده آن‌هاست، امروز به‌جای پاسخ گوئی به تخریبی که به اقتصاد و سیاست و باورهای مردم وارد کرده اند، مطالبه گر شده‌اند و در همان مسیر دشمن حرکت کرده و قلم‌فرسائی و نطق می‌کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی اذعان کرد: بشکند قلم‌هایی که در این روزگار سخت به‌جای اینکه دلداری دهند و همراهی کنند به گردش آسیاب دشمن کمک می‌کنند؛ مگر ما دشمنی‌های مستکبران نسبت به خودمان را لااقل در این ۲۰۰ سال گذشته فراموش می‌کنیم؟ ولو با ژست خدمت و کمک؛ چه بلاها که بر سر ملت نیاوردید؛ همین اقتصاد امروز کشور را شما دشمنان با تحریم هایتان به مردم ایران تحمیل کردید، حالا داعیه چه چیزی دارید؟ مردم نباید در این جنگ، روایت‌ها صحنه را از دست بدهند و فریب بخورند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در ادامه بیانات خود اظهار کرد: توجه دارید اگر انقلاب نشده بود، معلوم نبود با همان قرارداد کاپیتولاسیون که این روزها سالگشت لغو آن است، چه بلایی بر سر ملت ‌آورده بودند چرا که کاپیتولاسیون، اصل حاکمیت و استقلال کشور را متزلزل می‏ساخت، به قوانین خارجی اعتبار برون‌مرزی می‏بخشید، اتباع کشور را از حمایت کامل قضایی محروم می‏کرد و حق مشروع آنان را به بیگانه می‏ داد.

وی گفت: در آبان ۱۳۴۳ اعلامیه ای از سوی امام خمینی (ره) منتشر شد که «آیا ملت ایران می‏داند که مجلس به پیشنهاد دولت، سند بردگی ملت ایران را امضاء کرد؟ سند وحشی بودن ملت مسلمان را به آمریکا داد؟… قلم سیاه کشید بر جمیع مفاخر اسلامی و ملی ما، اهانت به ارتش ایران و صاحب‌منصبان و درجه‏داران نمود؟ حیثیت دادگاه‌های ایران را پایمال کرد؟ اکنون مستشاران نظامی و غیر‏نظامی آمریکا با جمیع خانواده و مستخدمین آن‏ها آزادند هر جنایتی و هر خیانتی بکنند، پلیس حق بازداشت آن‏ها را ندارد… اکنون من اعلام می‏کنم که این رأی ننگین مجلسین مخالف اسلام و قرآن است و قانونیت ندارد… امروز اقتصاد ایران به‏ دست آمریکا و اسرائیل است و بازار ایران از دست ایرانی و مسلمان خارج‌شده است».

فعالیت گروه های جهادی قابل تقدیر است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه خاطرنشان کرد: جالب است امروز هم تلاش می کنند که بازار ایران در دست ایران و ایرانی نباشد و برای وابسته کردن ملت جور دیگر، با تحریم و جنگ‌های شناختی وارد عرصه شده‌اند البته آن روز مردم به آمریکا و اذنابش سیلی زدند و امروز آمریکا و تابعان خارجی و داخلی‌اش بدانند سیلی که از مردم بصیر و هوشمند ایران اسلامی خواهند خورد محکم‌تر و مؤثرتر خواهد بود.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه تلاش دولت این است که دست دزدها از بیت‌المال قطع و خدمات مستقیم به مردم داده شود، گفت: البته آینده‌نگری چنین اقتضائی دارد که با توجه به شرایط جهانی و منطقه‌ای باید در عرصه اقتصادی با تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مصون‌سازی صورت گیرد و در این مسیر حرکت در حال انجام است لذا همکاری و همراهی مردم را می‌طلبد، کسانی هم که بعضی وقت‌ها حرکت‌های بی‌ربطی دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند و فاصله خودشان را حفظ کنند.

خطیب نماز جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به سالروز تأسیس بسیج سازندگی ضمن قدردانی از فعالیت ها و خدمات چشمگیر جهادگران در سازمان بسیج سازندگی سپاه استان البرز و قرارگاه محرومیت‌زدائی گفت: حضور ۱۰ هزار نفر جهادگر در سال ۱۴۰۰ و خدمت‌رسانی به محرومین مناطق کم برخوردار استان در زمینه های لایروبی قنوات و کانال‌های آب ، ساخت غسالخانه و آغل، بهسازی معابر ، احداث و مرمت ساختمان‌ها تا تشکیل گروه‌های جهادی، عملیاتی، تخصصی و قرارگاهی که در قالب اردوهای اشتغال، عمرانی و فرهنگی قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://didebanealborz.ir/?p=7949

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.