• امروز : دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
1

اطلاعیه دومین آزمون فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

  • کد خبر : 26937
  • 12 فروردین 1403 - 11:13
اطلاعیه دومین آزمون فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر
اطلاعیه ای در خصوص دومین آزمون خاص فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر که از ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه دارد منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان البرز و به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، اطلاعیه اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص دومین آزمون خاص فرزندان شهدا و نیز فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر منتشر شد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

«پس از پیگیری‌های فراوان و تعامل و همکاری برخی از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و بانک‌های دولتی و اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور، ثبت نام برای شرکت در دومین آزمون خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر، از ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

متقاضیان شرکت در این آزمون می‌توانند با مراجعه به سایت ثبت نام مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانیwww.hrtc.ir با استفاده از راهنمایی‌های همکاران مطلع، ثبت نام خود را مطابق با شرایط مندرج در دفترچه راهنمای این آزمون تکمیل کنند.

تاکید می‌شود داوطلبان، ثبت نام خود را در روزهای ابتدایی فرصت تعیین شده انجام دهند و به روزهای پایانی موکول نکنند و جهت جلوگیری از احتمال خطا در تکمیل فرآیند ثبت نام و نیز انتخاب شغل محل‌ مغایر با خواست خود و شرایط احراز مندرج در دفترچه تا حد امکان از ثبت نام توسط دیگران یا سپردن آن به کافی نت‌ها و… اجتناب کنند. هر گونه خطا و اشتباه در درج اطلاعات پس از مهلت ثبت نام قابل اصلاح نبوده و غیرقابل پیگیری و ویرایش است.

افراد مجاز به شرکت در این آزمون به استناد بند ج ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه صرفاً فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر هستند. در این آزمون داوطلبان با امکان انتخاب پنج شغل محل، بر اساس ترتیب نمره مکتسبه در سقف هر یک از اولویت‌های انتخابی و با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده پذیرفته خواهند شد.

پذیرش داوطلبان در هر یک از شغل محل‌ها صرفاً بر اساس نمره مکتسبه آنها و در رقابت با سایر داوطلبان ضمن در نظر گرفتن اولویت انتخاب شغل محل‌ها صورت خواهد پذیرفت و جابجایی و تغییر شغل محل‌ها و اولویت‌های انتخاب شده بعد از پایان بازه زمان ثبت نام امکان پذیر نیست.

یاد آور می‌ شود ملاک اخذ امتیازهای مربوط به حافظین قرآن، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و امتیاز متقاضیان در شغل محل‌های با شرایط بومی بر مبنای مندرجات در دفترچه راهنمای آزمون است که داوطلبان باید با مطالعه دقیق شرایط این امتیازات نسبت به بهره‌مندی اقدام کنند و در صورت عدم اثبات آن در هر مرحله‌ای از فرآیند استخدامی مردود معرفی خواهند شد.

گفتنی است وضعیت بومی برای داوطلبان شرط استخدام نیست و صرفا امتیازی است که با جمع نمره مکتسبه از آزمون کتبی، در رقابت با سایر شرکت کنندگان تاثیر پذیر می‌شود، بنابراین همه مشمولین می‌توانند تمام شغل محل هایی که شرایط احراز آن را دارند با رعایت شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون انتخاب کنند.

در این آزمون با همکاری شایسته و پسندیده وزارت آموزش و پرورش امکان استخدام برای فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر با مقطع دیپلم مهیا شده که لازم است آن دسته از داوطلبین مشمول که مقطع پایین تر از دیپلم دارند برای اخذ دیپلم افتخار جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های شغلی این آزمون به نزدیک ترین بنیاد محل سکونت خود مراجعه کنند.

داوطلبان باید شرایط احراز مشاغل مندرج در این دفترچه راهنما را در شغل محل مربوطه دارا باشند و نیز با توجه به اینکه در این آزمون رشته تحصیلی ملاک بوده بنابراین داوطلبان استخدام از شرط گرایش تحصیلی صرفاً در این آزمون معاف هستند و در صورتی که رشته تحصیلی داوطلب صرف نظر از گرایش تحصیلی در آگهی استخدامی درج شده باشد داوطلب می‌تواند در آزمون استخدامی ثبت نام کند.

افراد دارای مدارک بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در دفترچه راهنمای برای شرکت در این آزمون می بایست مدرک مقطع تحصیلی ذکر شده در آگهی را داشته باشند ضمن اینکه صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی صادر خواهد شد.

مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه راهنما و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، مصاحبه و گزینش بر عهده داوطلب بوده و در هر مرحله از مراحل استخدامی محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، طبق ضوابط از انجام مراحل بعدی محروم شده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می شود.

لذا مکرراً تاکید می‌شود داوطلبان ضمن مطالعه دقیق و کامل محتوای دفترچه راهنمای آزمون، شغل محل‌های خود را به تناسب احراز شرایط مشاغل که در دفترچه آمده است، انتخاب کرده و حتی الامکان جهت جلوگیری از بروز هرگونه خطا و اشتباه، از ثبت نام توسط دیگران اجتناب کنند.

داوطلبان همچنین می‌توانند در صورت بروز مشکل و با کسب اطلاع در طی مراحل ثبت نام و نیز فرآیند استخدام به بنیاد خدمات رسان محل سکونت خود مراجعه کنند».

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://didebanealborz.ir/?p=26937

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.