• امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 19 - رجب - 1444
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
1
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج:

حقوق های چند ده میلیونی برخی افراد بدون حضور در شهرداری چه معنایی دارد؟

  • کد خبر : 10981
  • 08 آبان 1401 - 17:21
حقوق های چند ده میلیونی برخی افراد بدون حضور در شهرداری چه معنایی دارد؟
دبیر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج گفت: حقوق های چند ده میلیونی برخی افراد خاص بدون حضور در محل کار و بدون هیچ گونه آورده ای برای شهرداری، چه معنایی دارد؟ با چه کسانی مماشات می کنید و به چه دلیل؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیده بان البرز، مریم قهرمانی صارم، دبیر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج در نطق پیش از دستور هفتاد و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر که با حضور اعضای شورا، قائم مقام سرپرست شهرداری کرج، معاونین و مدیران شهرداری و جمعی از اصحاب رسانه در صحن شورا برگزار شد، شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ را تسلیت گفت.

وی با اشاره به آمارهای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج، ضمن ابراز تاسف، بیان کرد: ما از ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد بودجه ای که برای سال جاری در نظر گرفتیم یک هزار و ۷۰۰ میلیارد در ۶ ماهه اول سال جذب داشتیم. در کمیسیون ماده صد، ۴۸۲ میلیارد و ۲۸ درصد، ارزش افزوده ۳۲۱ میلیارد و ۲۲ درصد، پروانه های ساختمانی ۳۲۴ میلیارد و ۱۹ درصد را شامل می شود.

قهرمانی صارم با اشاره به هزینه های صورت گرفته در ۶ ماهه اول سال، افزود: ۱۳۴ میلیارد اضافه کاری، ۱۴۸ میلیارد تومان، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حق الجلسه، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون با ۴ درصد انحراف، ۷۵۰ میلیون تومان تشریفات، ۵۷۰ میلیون تومان با ۱۶ درصد انحراف پرداخت شده و ۲۸ درصد انحراف در پرداخت حقوق بوده که با ۵۷ درصد افزایش حقوق کارگری قابل توجیه است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر توجه ویژه بر کاستی ها و بررسی موارد مذکور از سوی معاونین شهردار عنوان کرد: آمار نامطلوبی از میزان وصول مطالبات به شورای شهر ارائه شده که نیازمند چاره اندیشی فوری و ترمیم کاستی هاست؛ یکی از مواردی که در وصول مطالبات کمتر به آن توجه می شود حوزه اجرائیات در مناطق است.

وی تصریح کرد: شهرداری تبدیل به جزیره های متعددی شده است که تابع مدیریت واحدی نیستند و خودمختار عمل می کنند. ادارات حقوقی و واحد اجرائیات که زیرمجموعه اداره کل حقوقی شهرداری کرج هستند آیا تاکنون مورد پایش قرار گرفته اند؟ اراده ای بر پایش و نظام مند بودن پیگیری مطالبات شهرداری در این حوزه به چشم نمی خورد.

قهرمانی صارم تاکید کرد: فارغ از آنکه عده معدودی از مدیران واحدهای اجرائیات در برخی مناطق، مسئولانه موضوعات را دنبال می کنند، آیا از تعداد پرونده های مانده در کشو و در پستو خبر دارید؟ آیا در جریان آمار یکپارچه ای از پرونده های دارای دیون در شهرداری مرکز با اجرائیات مناطق که تطابق و همخوانی دارند، هستید؟

ساختمان های تجاری بدون پارکینگ و پایان کار با بدهی های سنگین چگونه به بهره برداری رسیده اند؟

دبیر شورای اسلامی شهر کرج گفت: تعلل در پیگیری های مطالبات تثبیت شده شهرداری برای پرونده هایی با بدهی بالایی پنج و ۱۰ میلیارد تومان ماهیانه چه ارزش ریالی برای ملک و مالک دارد؟ چگونه ساختمان های تجاری بدون پارکینگ، بدون پایان کار و بعضا در حال ساخت با بدهی های سنگین به بهره برداری رسیده و البته این مالکان عمدتاً به شهرداری بدهکار هستند.

قهرمانی یادآور شد: اینکه تنها ۲۳ درصد از آنچه در بودجه پیش بینی شده است در ۶ ماهه اول سال وصول شده و بیش از ۶۰ درصد از پروژه های تعریف شده در بودجه حتی آغاز نشده اند، اینکه با چه فرایندی و بر کدام معیار و بر اساس کدام نیاز در سه ماهه گذشته ۵۳ نیرو به بدنه پرحجم و متورم شهرداری افزوده شده اند و حداقل ماهیانه یک میلیارد تومان بر هزینه جاری شهرداری افزوده می شود، معنایش آشفتگی، بی برنامگی و سواستفاده و رانت نیست؟

گویا شهرداری مایملک شخصی و ارثی برخی افراد است

وی در ادامه اذعان کرد: حقوق های چند ده میلیونی برخی افراد خاص بدون حضور در محل کار و بدون هیچ گونه آورده ای برای شهرداری، چه معنایی دارد؟ با چه کسانی مماشات می کنید و به چه دلیل؟ گویا شهرداری مایملک شخصی و ارثی برخی افراد است که از جیب مردم و عوارضی که از مردم اخذ می شود ارتزاق غیرقانونی داشته باشند.

دبیر شورای شهر کرج خطاب به قائم مقام شهردار اذعان کرد: مورد دیگری که در یکی دو روز گذشته بسیار شایع شد و واقعیت هم داشت و باید به شهردار انتقال داده شود، انتصابات است. انتصابات یکی از مباحث چالش برانگیز تمامی ادوار شهرداری بوده است؛ آن گونه که از اظهارات سرپرست شهرداری کرج در جلسه معارفه بر می آید، قائل به برخی جابه جایی های مدیریتی در برخی دوایر به جهت به حرکت درآمدن قطار در حال سکون شهرداری بودند.

قهرمانی صارم مطرح کرد: سرپرست شهرداری کرج، جابه جایی ها را موکول به صدور حکم خود از سوی وزارت کشور کرده اند، برخی انتصابات میانی در مناطق و سازمان ها گویا با نظر مدیران فعلی مناطق و سازمان ها در حال انجام است. اگر بنا دارند در منطقه ای مدیری را ابقا کنند، انتصابات میانی انجام دهند، چرا که تضمینی برای ابقای انتصابات جدید پس از جابه جایی احتمالی مدیران ارشد وجود ندارد و این معنایش هزینه تراشی برای شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: انتصاب در حوزه مدیریت شهری از اختیارات شخص شهردار است اما از بعد نظارتی، انطباق شرایط احراز با عناوین مسئولیتی، ثبات حداقلی در مناصب مدیریتی، رصد عملکرد مدیران فعلی در دوران تصدی و ارزیابی میزان کارایی و توانمندی بر اساس شاخص های قابل سنجش و آشکار، باید ملاک عمل شهردار باشد؛ لذا انتصابات میانی قبل از تعیین تکلیف کلی از سوی شهردار کرج منطبق بر منافع شهرداری نیست و بیشتر منافع شخصی را در پی دارد.

دبیر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج در پایان با آرزوی توفیقات روزافزون برای همه همکاران در مجموعه مدیریت شهری، تصریح کرد: باز هم مختارید و امیدواریم تصمیماتی که گرفته اید، منافع شهر و شهرداری را در نظر بگیرید و کار را پخته تر انجام دهید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://didebanealborz.ir/?p=10981

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.