• امروز : چهارشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 April - 2024
2
عضو شورای اسلامی شهر کرج:

هنوز هویت ورودی های شهر زیر سوال است/ فرصتی برای درگیری با بروکراسی های اداری نداریم

  • کد خبر : 23099
  • 25 مهر 1402 - 19:42
هنوز هویت ورودی های شهر زیر سوال است/ فرصتی برای درگیری با بروکراسی های اداری نداریم
عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: ورودی های شهر کاملا رها شده اند و هویت آن ها زیر سوال است و ما هنوز به دنبال این هستیم که صورتجلسات و طرح هایمان در جایی تایید شوند.

به گزارش خبرنگار دیده بان البرز، علی قاسم پور، عضو شورای اسلامی شهر کرج امروز در نطق پیش از دستور یکصد و سی و هشتمین جلسه رسمی شورا ضمن تبریک پیروزی دلیرمردان جبهه مقاومت در مبارزه با رژیم منحوس صهیونیستی گفت: این رژیم غاصب، کودک کشی روشن به راه انداخته و ما هم ذیل منویات مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم کردن این حرکت و حمله وحشیانه، همدردی و همراهی خود را با مردم مظلوم فلسطین و نوار غزه اعلام می کنیم.

وی مطرح کرد: در یکصد و شانزدهمین و یکصد و بیست و هشتمین جلسه رسمی شورا در تاریخ ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۲ و ۲۲ مهرداد ۱۴۰۲، دو تذکر به شهردار بیان و ارسال کردم که پاسخ آن ها پس از دو ماه و اندی، در ماه جاری به دست بنده رسید که این خود جای سوال دارد که نوشتن این پاسخ، این مقدار در شهرداری زمان می برد. این تذکرات در زمینه های نحوه جمع آوری زباله ها و برنامه ریزی در خصوص جمع آوری پسماندها و ساماندهی ورودی های شهر بود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: این موارد جزو دغدغه های همه اعضای شورای شهر است و حتی وارد خطبه های نماز جمعه کرج نیز شد. در پاسخ این تذکرات که شهردار در قالب نامه ای برای بنده ارسال کرده، نسبت به کلی گویی و اهاله موضوع به سمت کسانی که الان شاکی از این مسئله هستند، رفتیم. در این پاسخ آمده که جمع آوری پسماند شهری به صورت روزانه و مستمر توسط عوامل و پیمانکاران حوزه خدمات شهری در حال انجام است.

تذکرات دو ساله اعضای شورا در مورد نحوه جمع آوری پسماند

قاسم پور ادامه داد: همچنین آمده که جمع آوری روزانه حدود ۷۵۰ تن پسماند گویای حجم عملیات انجام شده است و وجود سبد یا مخزن ذخیره پسماند این حق را برای شهروندان ایجاد می کند که در هر ساعتی از شبانه روز نسبت به خارج کردن پسماند از منازل خود اقدام کنند، حال آنکه مدیریت شهری ظرفیت یک مرتبه جمع آوری در معابر فرعی و دو مرتبه جمع آوری در معابر اصلی را در نظر گرفته و افزایش این مراحل قطعا غیر قابل توجیه است.

وی اضافه کرد: در بخش دیگری از این نامه نیز آمده که بهبود فرهنگ شهرنشینی در بخش تنظیف شهر نیازمند عزم جدی همه دستگاه ها و دوایر است که در این راستا حوزه معاونت خدمات شهری در قراردادهای جدید نسبت ب آموزش شهروندی با حساسیت بیشتری اقدام کرده و با ایجاد ظرفیت قراردادی در تعهدات پیمانکار در نظر دارد آموزش شهروندی را آغاز و به حول و قوه الهی در راستای بهبود وضعیت و رعایت نظافت شهر توسط شهروندان اقدام کند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: دو سال است که اعضای شورا در حال تذکر دادن به شهرداری در این زمینه چه در زمان شهردار سابق و چه در زمان شهردار فعلی هستند. این نوع پاسخ دادن که ما فقط یک بار در روز می توانیم زباله ها را جمع آوری کنیم، مردم باید ساعتی که ما اعلام می کنیم زباله های خود را درب منازل قرار دهند، برای حل این مشکل هم برنامه ای نداریم و مخزن هم جانمایی نمی کنیم زیرا در این صورت، مردم در هر ساعتی که بخواهند زباله را درب منازل قرار می دهند، درست نیست.

جمع آوری پسماند در کرج دچار اشکال است

قاسم پور بیان کرد: شنیده ها حاکی از آن است که قراردادهای جدید خدمات شهری، حدود ۴۰ درصد نسبت به قراردادهای قبلی افزایش قیمت دارد که در صورت صحت این موضوع، ما باید شهری تمیزتر، منظم تر و پاکیزه تر، بدون هیچ بهانه ای داشته باشیم که اگر مردم این موضوع را مشاهده نکنند، یعنی افزایش قیمت هیچ تاثیری در روند فعالیت و بهبود خدمات نداشته است، این در حالی است که وقتی قیمت خدمات افزایش می یابد، انتظار می رود خدمات بهتری ارائه شود.

وی با بیان اینکه جمع آوری پسماند در شهر کرج دچار اشکال است، خاطرنشان کرد: اینکه بیان می کنید ما یک بار پسماند را جمع آوری می کنیم، این موضوع را کجا و چه زمانی اطلاع رسانی کرده اید؟ در مقطعی سطل های زباله درب منازل شهروندان قرار داشتند اما به هر دلیلی با اجرای یک طرح جمع آوری شدند، اما باید یک جایگزین داشته باشند. اینکه اعلام شود زباله ها درب منازل قرار گیرند تا ساعت ۹ شب جمع آوری شوند منطقی نیست، زیرا این کار راس ساعت انجام نمی شود که اگر می شد، این وضع شهر نبود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: امروز که هزینه های خدمات شهری افزایش می یابد، پیمانکار باید زباله ها را به صورت سیار نیز جمع آوری کند و بتواند شهر را پاکیزه نگه دارد زیرا یکی از بزرگترین وظایف خدماتی شهرداری همین موضوع است. در خصوص موضوع ورودی های شهر نیز، امیدوارم این آخرین تذکر باشد زیرا از این پس، کلی گویی را نمی پذیرم. آقای شهردار دستورات لازم را صادر کند و برنامه شهرداری و قراردادهایی که افزایش قیمت داشته همراه با شرح خدمات به شورا ارسال شود.

ورودی های شهر کاملا رها شده اند

قاسم پور تصریح کرد: آقای شهردار عنایت داشته باشید و ظرف مدت یک هفته این اقدام را انجام دهید که اگر ما با شما همراه شدیم، کمک حالتان باشیم، در غیر این صورت بعدا از ظرفیت ماده ۸۳ استفاده کنیم. امروز در پاسخ به تذکر بنده در این رابطه، اهاله شده به اینکه صورتجلسه ای در این رابطه نوشته و مقرر شده نقشه ای توسط سازمان سیما و منظر شهرداری تایید شود و اتفاقاتی در ورودی های شهر رقم بخورد اما در آستانه ورود به ماه هشتم سال هستیم و هنوز هویت ورودی های شهر زیر سوال است.

وی مطرح کرد: میدان شهید سلطانی به نام یک شهید معروف نامگذاری شده اما چه زیبایی در آن قابل مشاهده است؟ از کجا می توان دریافت که وارد شهر کرج شده ایم؟ هیچ نورپردازی، خط هویتی شهری و جداسازی ورودی شهر از اتوبان بر اساس معماری خاصی که نشان دهد از یک شاهراه وارد یک شهر می شوی، در این ورودی و دیگر ورودی های شهر صورت نگرفته است. ورودی های شهر کاملا رها شده اند و ما هنوز به دنبال این هستیم که صورتجلسات و طرح هایمان در جایی تایید شوند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر ضرورت فعالیت جهادی و شبانه روزی در زمینه های مذکور و با بیان اینکه فرصتی برای اینکه خود را درگیر بروکراسی های اداری کنیم، نداریم، اذعان کرد: وقت زیادی باقی نمانده که تازه سازمان ها، مناطق و مراکز مختلف گرد هم بیایند و با یکدیگر هماهنگ شوند. آقای شهردار خواهش می کنم یک بار برای همیشه پرونده این موضوع را ببندید و پاسخ آن را ارسال کنید، ضمن اینکه اگر این تذکر از سوی بنده بوده باید در جریان امور این حوزه قرار می گرفتم.

قاسم پور با طرح این سوال که چه جلسه ای در این حوزه برگزار شده که بنده که تذکر داده ام از آن بی خبر هستم؟ گفت: حداقل دوستان شهرداری برای اعضای شورای شهر احترام قائل باشند. شما منتخب این شورا هستید، اگر قائل به پاسخگویی نیستید اعلام کنید تا تکلیف ما با شهرداری در حوزه مدیریت شما مشخص شود و بدانیم که شهردار منتخب ما قائل به پاسخگویی به شورا نیست و در جای دیگری پاسخ خواهد داد. امید است موضوعات مذکور با درایت شهردار به سرعت حل شود و دیگر لازم نباشد وقت جلسات را با تذکرات بگیریم.

خبرنگار: مینا صدیقیان

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://didebanealborz.ir/?p=23099

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.